Autor: Slavomir Kalma, 10.06.2019
 
 
BULLETIN - 23. kolo 2018/2019 
 
23. kolo IV. Liga SEVER
26.5.2019 o 17:00
 ŠK Závažná Poruba
 
23. kolo III. Liga žiaci U15/U13 skupina A
25.5.2019 o 10:00/12:00 (zápas sa hrá na ihrisku súpera)
 ŠK Javorník Makov
 

 
SPONZORI   FK RAJEC
DolkamSuja.png Katrimex.png ZVLSlovakia.png
 
Muži
V dnešnom zápase privítame na svojom ihrisku súpera zo Závažnej Poruby, teda ďalší z tímov, ktorý sa nachádza podobne ako naše mužstvo v druhej polovici ligovej tabuľky. Momentálne majú hráči Závažnej Poruby na konte o 3 body viac ako Rajec (26 bodov). V 20tich zápasoch zaznamenali hráči Závažnej Poruby 7 výhier, 5 remíz a 8 prehier. Momentálne im patrí síce ôsme miesto ale musia rátať s odpočtom bodov, ktorý ich čaká na konci sezóny.
 
Športovo technická komisia Stredoslovenského futbalového zväzu totiž nariadila Závažnej Porube po skončení súťaže odpočet 6 bodov za hrubé porušenie disciplinárneho poriadku. Ak by sme to zobrali do úvahy pri pohľade na tabuľku tak momentálne by sa Závažná Poruba nachádzala až za Rajcom s 20 bodmi.
 
Naši futbalisti majú na konte momentálne bodov 23. V posledných dvoch zápasoch sa im podarilo vybojovať iba jeden bod za remízu 2:2 v Bobrove. Nachádzajú sa tak na 10.mieste tabuľky.
 
Zápasy A-mužstva v uplynulom období
IV.liga Sever 21.kolo FK Rajec – ŠK Javorník Makov 1:4
Zostava FK Rajec: Matej Fraštia (C) - Vladimír Sudor, Peter Hájek, Michal Drahno (80. min Samuel Dubeň) , Daniel Hnáth - Dominik Rybár, Michal Šimun, Maroš Miko, Branislav Očko (45.min Peter Gabaj) - Martin Kordiš, Ján Jeťko (88.min Branislav Očko)
Gól: Peter Gabaj
 
V domácom zápase sa našim futbalistom opäť nedarilo podľa predstáv, keď súper rozhodol o svojom víťazstve už v prvom polčase. V rozmedzí medzi 18. až 31. minútou totiž rozvlnil sieť súpera až trikrát. Keď Makov v druhom polčase pridal aj štvrtý gól o víťazovi bolo rozhodnuté. Hoci sa hra Rajca v druhom polčase zlepšila vyťažiť sme z toho dokázali už len zníženie Peťa Gabaja na konečných 1:4.
 
FK Rajec – ŠK Javorník Makov 1:4
 
IV.liga Sever 22.kolo
ŠK Olympia Bobrov - FK Rajec 2:2
Zostava FK Rajec: Matej Fraštia (C) - Vladimír Sudor, Adam Bujný, Michal Drahno, Daniel Hnáth - Dominik Rybár, Michal Šimun, Maroš Miko, Ladislav Person (71.min Peter Gabaj) - Martin Kordiš, Ján Jeťko (88.min Branislav Očko)
Góly: Maroš Miko, Martin Kordiš
 
V Bobrove naši futbalisti rýchlo prehrávali, no gólmi Maroša Mika a Martina Kordiša sa im ešte v prvom polčase podarilo výsledok otočiť. V druhom polčase mohol misky váh na našu strane ešte viac nakloniť Ladislav Person, ktorý skóroval z priameho kopu v 65. minúte, no hlavný rozhodca Halfar jeho gól na pokyn asistenta nepochopiteľne neuznal pre údajný ofsajd. Domácim sa následne v 72. minúte podarilo vyrovnať a v 85. minúte mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu z pokutového kopu. Ten však Matej Fraštia zneškodnil a tak si tímy napokon body podelili.
 
 
Dorast
IV.liga dorastu 21.kolo:
FK Rajec - TJ Fatran Varín 1:2
Góly: Andrej Vereš
Vo vypätom zápase tabuľkových susedov sme ťahali za kratší koniec, keď sa súper dostal do dvojgólového vedenia, ktoré sa už len gólom v záverečných sekundách podarilo znížiť Andrejovi Verešovi na konečných 1:2
 
Zápas, ktorý mali dorastenci odohrať počas uplynulého víkendu v Makove bol odložený pre nespôsobilosť terénu na ihrisku súpera, ktoré je po rekonštrukcií.
 
Žiaci
Starší žiaci
FK Rajec – OFK Teplička nad Váhom 3:3
Góly: Adrián Macura 2, Matej Martinka
 
TJ Snaha Zborov nad Bystricou – FK Rajec 2:1
Gól: vlastný
 
Mladší žiaci
FK Rajec – OFK Teplička nad Váhom 3:2
Góly: Denis Liška, Pavol Hanulík, Pavol Jánošík
 
TJ Snaha Zborov nad Bystricou – FK Rajec 12:1
Gól: Samuel Závodný
 
FK Rajec - mladší žiaci
 
Prípravka
Prípravka mala na programe počas minulého víkendu ďalší turnaj, tentoraz v Rajeckých Tepliciach. Stihla však počas neho odohrať iba jeden zápas proti Ďurčinej. Keďže sa potom spustil vytrvalý dážď turnaj bol následne kvôli vrtochom počasia predčasne ukončený. V zápase bol úspešnejší náš súper, ktorý zvíťazil tesne 3:2.
 
Mladšia prípravka aj v tomto zápase vysoko zvíťazila nad svojim súperom z Ďurčiny výsledkom 10:0. Podobne tomu bolo vo väčšine prípadov aj na predchádzajúcich dvoch turnajoch. Za svoje stabilne dobré výkony si hráči mladšej prípravky zaslúžia veľkú pochvalu.
 
Ďalší turnaj prípraviek je na programe 1.6 od 15:00 na ihrisku v Kamennej Porube. Následne by sa v nedeľu 9.6 naša prípravka mala predstaviť na Memoriáli Antona Muhelyiho na štadióne MŠK Žilina, kde budú súperiť prípravky z celého okresu Žilina.
 
FK Rajec - prípravka
 

 
Rozpis jarnej časti sezóny 2018/2019  
a výsledky jednotlivých mužstiev FK Rajec
 
A-mužstvo  IV. Liga SEVER  ...viac informácií (tu)
 
Dorast U19 IV. Liga Skupina A ...viac informácií (tu)
 
Starší/mladší žiaci III. liga Skupina A ...viac informácií (tu)
 
 
SPONZORI   FK RAJEC
DolkamSuja.png Katrimex.png ZVLSlovakia.png