19. kolo III. Liga žiaci U15/U13 skupina A
27.4.2019 o 10:00
ŠK Radoľa

SPONZORI   FK RAJEC

Muži:
     Naše A-mužstvo sa momentálne nachádza v miernej výsledkovej kríze, keď už v troch zápasoch v rade nebodovalo a dnes sa proti svojmu súperovi zo Žabokriek bude snažiť vrátiť späť na víťaznú vlnu.
     Náš dnešný súper FK Slovan Žabokreky sa momentálne nachádza na 8. mieste tabuľky s 20 bodmi. Zo 17 zápasov majú na konte 5 víťazstiev 5 remíz a 7 prehier pri skóre 20:25. Naši futbalisti na svojho dnešného súpera strácajú momentálne dva body a tak ho môžu v prípade výhry v tabuľke preskočiť.

Výsledky A-mužstva v uplynulom období:
V.liga 17.kolo:
FK Rajec - TJ Družstevník Belá Dulice 0:3
Góly: 15. a 61. Debnár, 83. Remeň
Zostava FK Rajec: Matej Fraštia - Vladimír Sudor, Adam Bujný (61. Marek Kašuba), Peter Hájek, Daniel Hnáth - Dominik Rybár, Peter Cúg, Ladislav Person (55. Ján Paulini), Martin Kordiš - Ján Jeťko, Peter Gabaj (81. Samuel Dubeň)

V domácom zápase proti náročnému súperovi sa nám vôbec nedarilo. Do vedenia sme sa mohli dostať v úvode, keď veľkú šancu spálil Ladislav Person. Následne sme mali niekoľko náznakov príležitostí, ktoré však naši hráči nedotiahli do úspešného konca a tak súper trestal gólom Jána Debnára v 15. Minúte. Pred koncom prvého polčasu mohol vyrovnať Vlado Sudor ale jeho zakončenie v poslednej chvíli zblokovala obrana hostí. Druhý polčas už potom patril jednoznačne hosťom, keď druhý gól v zápase pridal Ján Debnár a skóre uzatváral na konečných 0:3 Juraj Remeň

V.liga 18.kolo:
OŠK Rosina – FK Rajec 1:0
Gól: 90. Bolibruch
Zostava FK Rajec: Matej Fraštia - Vladimír Sudor (84. Branislav Očko), Michal Drahno, Peter Hájek, Daniel Hnáth - Dominik Rybár (82. Michal Šimun), Peter Cúg, Maroš Miko, Ladislav Person (46. Marek Kašuba), - Ján Jeťko (70.Peter Gabaj)

Rajec bol v Rosine lepším mužstvom, no zlyhal v efektivite. V Rosine to bol futbal na úrovni, v parádnom tempe a s kvalitnými výkonmi. Dlho to vyzeralo, že by sme mohli prelomiť dvojzápasovú sériu bez bodu. Rajec bol aktívnejším a lepším mužstvom. Šance mal hlavne Dominik Rybár, no premeniť sa mu ich tentoraz nepodarilo. Trest bol azda až príliš krutý, keď v 90. minúte strelou z diaľky Tomáš Bolibruch rozhodol o tom, že tri body ostanú domácim.

Dorast
     Dorastencov čakala dvojica zápasov proti náročným súperom, keď sa najskôr doma predstavili proti Stráňavám, ktoré majú najlepšiu obranu v súťaži a následne cestovali na pôdu druhého celku tabuľky – Lietavskej Lúčky.
IV.liga dorastu 17.kolo:
FK Rajec – OŠK Baník Stráňavy 2:2
Góly FK Rajec: Daniel Turanec, Peter Cúg
     Tento zápas bol napínavý a v podstate vyrovnaný od začiatku až do konca. Keď v druhom polčase poslal Rajec do vedenia striedajúci Peter Cúg, zdalo sa, že Rajec by tento zápas mohol dotiahnuť do víťazného konca. V 78. minúte však prišlo zaváhanie domáceho brankára a stav sa Stráňavám podarilo vyrovnať na konečných 2:2. Čiernou škvrnou na tomto zápase bolo zranenie Leonarda Pavla Dávidíka pri poslednej akcií zápasu. Sezóna sa preňho po tomto nešťastnom momente pravdepodobne predčasne skončila. Aj touto cestou mu prajeme skoré uzdravenie.

IV.liga dorastu 18.kolo:
ŠK Cementáreň Lietavská Lúčka – FK Rajec 4:0
     V Lietavskej Lúčke naši dorastenci v improvizovanej zostave, keď sa do hry dostali až traja žiaci absolútne nezachytili úvod stretnutia, v ktorom domáci prakticky rozhodli o výsledku zápasu, keď už po dvanástich minútach bolo 3:0. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala, zápasu však už chýbali väčšie gólové príležitosti. Vyrovnaná hra bola prakticky až do 85. minúty, keď sa úplne zbytočne nechal po druhej žltej karte vylúčiť Marcel Šimko a súper to využil, keď v presilovke uzavrel na konečných 4:0.

Žiaci
Starší žiaci: FK Rajec – MFK Bytča 4:2
Góly FK Rajec: Pavol Horník 3, Ľuboš Kľučka
     Jediný sa z trojbodového zisku počas posledného domáceho víkendu radovali starší žiaci. A to aj napriek tomu, že po dobrom polčase, keď sa dostali do vedenia 2:0 značne poľavili. Okrem toho, že si nechali streliť gól na 2:1 inkasoval navyše Ľuboš Kľučka, za síce nechcený ale naozaj nepekne vyzerajúci zákrok červenú kartu. Faulovaný hráč zápas nedohral a keďže Bytča už v tom momente mala vystriedané počet hráčov na ihrisku zostal vyrovnaný. Rajec napokon z toho ťažil, keď v záverečných minútach skompletizoval svoj hetrik Pavol Horník a spečatil tak víťazstvo svojho tímu 4:2.

Mladší žiaci: FK Rajec – MFK Bytča 2:5
Góly FK Rajec: Samuel Pekara, Filip Machovčák
     Mladší žiaci išli do zápasu s cieľom poraziť svojho súpera, hoci v Bytči prehrali vysoko 8:1. Vtedy však nastúpili v značne improvizovanej zostave zatiaľ čo do tohto zápasu išli takmer v plnej sile. Súper však dostal do vedenia z pokutového kopu a v ďalšom priebehu toto vedenie kontroloval. Hoci hra bola vyrovnaná ba dokonca by sa dalo povedať, že v druhom polčase mal Rajec viac z hry rozhodujúcimi faktormi v tomto meraní síl bola efektivita v zakončení a výkony brankárov. Hlavne výkon brankárov v druhom polčase bol rozdielový. Zbytočne inkasované góly napokon znamenali, že z výhry 2:5 sa tešili hostia.

Starší žiaci: ŠK Čierne – FK Rajec 2:3
Góly FK Rajec: Pavol Horník, Adrián Macura
     Starší žiaci prekvapujúco prehrali na pôde posledného tímu tabuľky v Čiernom 2:3. Naše góly zaznamenali Pavol Horník a Adrián Macura.

Mladší žiaci: ŠK Čierne – FK Rajec 5:1
Gól FK Rajec: Matej Kadurík
     Mladším žiakom chýbali opory a hralo viacero hráčov z prípravky takže výsledok až takým prekvapením nie je. Mladší chlapci bojovali a majú novú skúsenosť, ktorá im v budúcnosti môže len pomôcť.

Prípravka
      Do skupiny, v ktorej pôsobí FK Rajec v rámci turnajov prípraviek pribudla na aktíve prípraviek aj OŠK Kamenná Poruba a tak má táto skupina v jarnej časti súťaže až 5 mužstiev čo znamená, že naši najmenší futbalisti odohrajú 5 turnajov. Prvý  je naplánovaný na 27.4 v Ďurčinej. Turnaj v Rajci by sa mal konať v nedeľu 16. júna.