BULLETIN - 25. kolo 2018/2019 
 
25. kolo IV. Liga SEVER
9.6.2019 o 17:30
 MFK Dolný Kubín
 
25. kolo IV. Liga dorast U19 skupina A
8.6.2019 o 14:30
 
 OŠK Kamenná Poruba
 
 
25. kolo III. Liga žiaci U15/U13 skupina A
8.6.2019 o 10:00 / 12:00
 
 FK Terchová
 

 
SPONZORI   FK RAJEC
DolkamSuja.png Katrimex.png ZVLSlovakia.png
 
Posledný domáci zápas Jána Jeťka
Dnešný zápas bude podľa všetkého posledným domácim v drese Rajca pre nášho útočníka Jána Jeťka, ktorý sa rozhodol po sezóne ukončiť aktívnu činnosť. Ján Jeťko prišiel do Rajca počas sezóny 2016/2017 z Kláštora pod Znievom. Prichádzal z povesťou strelca zo skúsenosťami z vyšších súťaží, veď v kariére si zahral aj v najvyššej súťaži v drese Interu Bratislava, kde pôsobil spoločne s našim terajším trénerom Michalom Drahnom. Okrem toho nastupoval vo svojej kariére aj za tímy ako Liptovský Mikuláš či Turčianske Teplice.
Ján Jeťko
Prvý zápas odohral v našom drese proti Belej 11.9.2016. Okamžite po svojom príchode sa zaradil medzi lídrov mužstva na ihrisku aj v kabíne. Vo svojej prvej sezóne v drese FK Rajec sa uviedol 14timi gólmi v 19 zápasoch. V tej nasledujúcej, majstrovskej bol jedným z hlavných strojcov úspechu, keď konto súperov zaťažil v 23 zápasoch 15 presnými zásahmi. V prebiehajúcej sezóne nastúpil doposiaľ do 21 zápasov, v ktorých si pripísal 4 góly. Momentálne myslí na to, na čo všetci hráči a taktiež vedenie klubu a to je udržanie Rajca v IV.lige, ktorú sme si po ťažkých bojoch napokon po rokoch snahy vybojovali, no po sezóne sa už rozhodol dať prednosť rodine, ktorá sa doteraz často musela prispôsobiť jeho nabitému futbalovému programu.
Z tohto miesta sa patrí Jankovi poďakovať za všetko čo pre náš klub urobil či už na ihrisku alebo mimo neho a veruže toho nebolo málo. Okrem gólov, ktoré vidí každý to bolo napríklad nespočetné množstvo rád, ktoré rozdal svojim mladším spoluhráčom. Snažil sa využiť všetky svoje skúsenosti aby im niečo odovzdal a posunul ich vpred. Určite ostane nezmazateľne zapísaný v pamäti spoluhráčov, fanúšikov ako aj nášho futbalového klubu.
Do ďalšieho života mu za celý klub FK Rajec prajeme len to najlepšie a veríme, že sa k nám rád bude vracať a že, tak ako my na neho nezabudne ani on na nás.
Janko, ďakujeme!
 
    Dnešný súper
Hráči nášho dnešného súpera sa pred týmto zápasom nachádzali na treťom mieste tabuľky s bilanciou 10 víťazstiev, 5 remíz a 7 prehier s 35 bodmi a skóre 34:32. 
Ak sa chcú naši hráči v poslednom kole vyhnúť záchranárskym prácam musia dnes svojho súpera zdolať. Aj v závislosti od ostatných výsledkov by sme za tohto predpokladu tak už dnes mohli splniť predsezónny cieľ, ktorým bolo udržanie sa v súťaži. Veríme, že spoločnými silami a s podporou našich fanúšikov sa nám tento cieľ podarí naplniť.
 
Ocenili najlepších športovcov Rajca, boli medzi nimi aj futbalisti
V piatok 24.5 ocenilo vedenie mesta najlepších športovcov mesta Rajec za rok 2018. Celkovo sa najlepším športovcom Rajca za rok 2018 stal Rastislav Kalina bývalý hráč a tréner FK Rajec, ktorý sa momentálne úspešne venuje maratónskemu behu a touto cestou mu k jeho oceneniu gratulujeme. Najlepším kolektívom za rok 2018 sa stalo mužstvo mužov FK Rajec a to hlavne zásluhou postupu do vyššej súťaže. Ďalej boli z klubu ocenení: tréner Michal Drahno ako najlepší tréner Futbalového klubu. Cenu za najlepšieho hráča A-mužstva si prebral Martin Kordiš, v kategorií dorastu bol ocenený Peter Cúg a najlepším žiakom sa stal Maximilián Rybár. Ako mladý športový talent bol tiež ocenený Pavol Horník. Ocenený za celoživotný prínos futbalovému klubu bol tiež pán Karol Mikolka a za propagáciu športu dlhoročný vedúci A-mužstva Róbert Michalec.
Športovec roka - Cenu za najlepšieho hráča A-mužstva si prebral Martin Kordiš, v kategorií dorastu bol ocenený Peter Cúg a najlepším žiakom sa stal Maximilián Rybár. Športovec roka - Michal Drahno ako najlepší tréner Futbalového klubu
Športovec roka - za propagáciu športu dlhoročný vedúci A-mužstva Róbert Michalec
Športovec roka - ocenený za celoživotný prínos futbalovému klubu bol tiež pán Karol Mikolka
Športovec roka
Športovec roka - najlepším športovcom Rajca za rok 2018 stal Rastislav Kalina bývalý hráč a tréner FK Rajec, ktorý sa momentálne úspešne venuje maratónskemu behu a touto cestou mu k jeho oceneniu gratulujeme
 
Výsledky mužstiev FK Rajec v predchádzajúcom období:
 
MUŽI
IV.liga Sever 23.kolo
FK Rajec - ŠK Závažná Poruba 0:0
Zostava FK Rajec: Matej Fraštia (C) - Vladimír Sudor, Ján Paulini, Michal Drahno, Daniel Hnáth - Dominik Rybár, Martin Kordiš, Maroš Miko, Ladislav Person - Tomáš Hollý, Ján Jeťko (od 77.min Michal Šimun)
 
IV.liga Sever 24.kolo
ŠK Dynamo Diviaky – FK Rajec 2:1
Gól: Martin Kordiš
 Zostava FK Rajec: Matej Fraštia (C) - Vladimír Sudor (od 63. min Adam Bujný), Peter Hájek, Michal Drahno, Daniel Hnáth - Dominik Rybár, Martin Kordiš, Peter Cúg, Ladislav Person – Martin Kordiš, Maroš Miko
DORAST
V.liga dorastu dohrávka 22.kola:
ŠK Javorník Makov - FK Rajec 5:5
Góly: Michal Hudek 2, Peter Cúg, Daniel Hnáth, Samuel Hulín 
 
ŽIACI
Starší žiaci:
MŠK Kysucké Nové Mesto „B“ – FK Rajec 9:0
ŠK Javorník Makov – FK Rajec 5:3
Góly: Adrián Macura 2, Matej Martinka
 
MLADŠÍ ŽIACI
MŠK Kysucké Nové Mesto „B“ – FK Rajec 19:0
ŠK Javorník Makov – FK Rajec 2:3
Góly: Pavol Jánošík 2, Matúš Veselý
 
PRÍPRAVKA
Prípravka sa minulý víkend zúčastnila na turnaji v Kamennej Porube, ktorý odohrala s nasledovnými:
 
Staršia prípravka:
FK Rajec – TJ Zbyňov 0:1
FK Rajec – FK Ďurčiná 2:5
FK Rajec – OŠK Kamenná Poruba 4:1
FK Rajec – TJ VTJ Rajecké Teplice – Konská 7:0 
 
Mladšia prípravka:
FK Rajec – TJ Zbyňov 6:2
FK Rajec – FK Ďurčiná 9:4
FK Rajec – OŠK Kamenná Poruba 10:1
 
Posledný turnaj prípraviek je na programe v Rajci 15.6 od 12:30 hod.
 
Zhodnotenie jarnej časti sezóny prezidentom klubu
    Klub prešiel počas zimnej prestávky organizačnou zmenou ale prvoradým cieľom bolo aby sa táto zmena nijako nedotkla jednotlivých mužstiev a ich hráčov, čo si myslím že sa nám podarilo. Do jarnej časti sme vykročili veľmi dobré čo ma veľmi potešilo. Postupne sme ale nejako začali strácať formu čo sa odzrkadlilo aj v tabuľkách. Mierny prepad bol u žiakov, naši dorastenci postupne vypadli z boja o prvé miesto a A mužstvo sa momentálne nachádza v nelichotivej tabuľkovej situácií a v posledných kolách bude bojovať o zotrvanie v tejto súťaži. Pevne verím že tento víkend bude pre náš klub s plným bodovým ziskom a naši hráči sa rozlúčia so sezónou 2018/2019 ale aj svojimi fanúšikmi hrou, akú predvádzali v prvých kolách.
     Touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým hráčom za reprezentovanie klubu a mesta. Futbal je šport a ten je nevyspytateľný, raz sa darí inokedy to ide horšie. A práve v takýchto chvíľach je potrebné sa zaťať a vydať zo seba maximum, aj tú poslednú silu. Do posledných dvoch kôl želám naším hráčom čo najviac tejto sily, energie a chuti po víťazstvách ktorou sa prezentovali na začiatku jarnej časti.
     Taktiež by som chcel poďakovať všetkým členom výboru, jednotlivým trénerom, vedúcim mužstiev a realizačnému tímu, ale aj členom FK, ktorí nie sú zahrnutí v organizačnej štruktúre klubu, ale svojou činnosťou nemalou mierou prispievajú k chodu klubu. Veľmi si cením ich pomoc a som rád že sa v našom meste nájdu aj takíto občania. Veľké ďakujem patrí p. Božene Kudlaňákovej, bez ktorej si náš klub ani nevieme predstaviť, Miroslavovi Fraštiovi, za neustálu podporu hráčov ale aj klubu celkovo, Petrovi Kumančíkovi, Slavomírovi Kalmovi, Ľubomírovi Paulinýmu st., Františkovi Fraštiovi st., Petrovi Hanusovi, Jozefovi Pavlíkovi a manželom Cúgovcov. V neposlednej miere samozrejme aj naším sponzorom.
 
 
 

 
Rozpis jarnej časti sezóny 2018/2019  
a výsledky jednotlivých mužstiev FK Rajec
 
A-mužstvo  IV. Liga SEVER  ...viac informácií (tu)
 
Dorast U19 IV. Liga Skupina A ...viac informácií (tu)
 
Starší/mladší žiaci III. liga Skupina A ...viac informácií (tu)
 
 
SPONZORI   FK RAJEC
DolkamSuja.png Katrimex.png ZVLSlovakia.png
 
 
 
Oficiálna stránka mesta Rajec, Mestský úrad Rajec, Námestie SNP 2/2, 01501 Rajec, IČO: 00321575
Identifikácia správcu obsahu a prehlásenie o prístupnostiPodmienky pre použitieImplementáciaIdentifikácia technického prevádzkovateľa